Slider

 • ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО
  ХОТЕЛ ЛА ТЕРАЦА
 • ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО
  ХОТЕЛ ЛА ТЕРАЦА

СОБИ И ЦЕНИ

СМЕСТУВАЊЕ

Хотелот Ла Тераца располага со 39 делукс соби расоредени на 4 ката и 6 апартмани распоредени на 3 ката.

ДЕЛУКС СОБА

Уживајте во убавините на нашиот хотел. Секоја од собите е високо опремена, со неверојатен поглед на Дојранското езеро. За повеќе детали притиснете го копчето Види повеќе.

ВИДИ ПОВЕЌЕ

АПАРТМАН

Уживајте во убавините на нашиот хотел. Секоја од собите е високо опремена, со неверојатен поглед на Дојранското езеро. За повеќе детали притиснете го копчето Види повеќе.

ВИДИ ПОВЕЌЕ

ЗА ХОТЕЛОТ

Хотел Ла Тераца е лоциран во Стар Дојран наспроти Дојранското крајбрежје, на 2 километри од Грчката граница. Ја спојува безвременската елеганција, комфорт, луксуз и незаменлив поглед кон Дојранското езеро. Хотелот ви нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација во текот на целото лето.

Хотелот располага со 39 делукс соби расоредени на 4 ката и 6 апартмани распоредени на 3 ката. Секоја од собите и апартманите располага со балкон кој има има поглед на езеро, брачен кревет со можност за трето легло, клима уред, телевизор, бежичен интернет, мини бар, директна телефонска линија, сопствен тоалет опремен со фен и пешкири.

Конгресна сала

Хотелот располага со конгресна сала прилагодена за организирање на семинари, конгреси,деловни настани и други бизнис средби со капацитет од 70 седишта,комплетно опремена со

 • 2 лцд проектори
 • Озвучување
 • Бежични и статични микрофони
 • Флип чарт табли
 • Говорница
 • Bежичен интернет.

ВРВНИ УСЛУГИ

Нашиот хотел располага со следните услуги:

icon Wifi
icon Паркинг
icon Собна Услуга
icon Клима Уред
icon Телевизор
icon Багаж