РЕСТОРАН ЛА ТЕРАЦА

Уживајте во срцето на Скопје!

РЕСТОРАН ЛА ТЕРАЦА

Ресторан Ла Тераца е италијански ресторан отворен во 2015 година, лоциран е во срцето на главниот град Скопје, на самиот плоштад Македонија. Ресторанот нуди вистинско гастрономско искуство каде може да ги пробате сите видови на тестенини, многу видови месо, пици, свежа риба и морски плодови итн. подготвени по традиционални италијански рецепти. Покрај италијанската кујна исто така може да пробате и некои традиционални македонски јадења.


Вашите резервации можете да ги направите на следниве податоци за контакт:

Плоштад Пела

02 311 3380

hotellaterrazza.mk@gmail.com

Работно време:

  • Пон - Чет: 08:00 - 00:00
  • Пет - Саб: 09:00 - 01:00
  • Нед: 10:00 - 00:00